Fotowoltaika ☀️ Finansowanie | Kredyt na panele słoneczne ⚡️ Radom, Grójec, Garwolin, Białobrzegi, Rawa mazowiecka

Finansowanie

Finansowanie fotowoltaiki

Panele fotowoltaiczne to synonim innowacyjnej metody pozyskiwania prądu, dzięki której możesz znacząco zmniejszyć, a nawet całkowicie zredukować cykliczne rachunki za prąd. Montaż instalacji fotowoltaicznej umożliwia dogodna forma finansowania i cieszenia się własnym prądem przy stosunkowo niskich kosztach. Nasza firma Stahler pomoże Ci wybrać odpowiednie rozwiązanie i dopasować finansowanie do Twoich potrzeb i możliwości.

 

Dofinansowanie paneli fotowoltaicznych – jak z niego skorzystać?

Panele fotowoltaiczne cieszą się coraz większą popularnością zarówno jako instalacje dla domu, jak i fotowoltaika dla firmy. Stanowią bowiem rozwiązanie, które pozwala na zminimalizowanie opłat za prąd oraz zrównoważony rozwój przedsiębiorstw. Koszty instalacji zwracają się już w ciągu kilku lat, a rachunków za prąd nie otrzymujesz już od momentu zamontowania paneli fotowoltaicznych. Co więcej, energetyczną modernizację gospodarstw domowych, jak i firmowych wspierają liczne programy finansowe oraz dotacje rządowe.

 

Formy finansowania paneli fotowoltaicznych

Jeśli nie posiadasz wystarczającego wkładu własnego, możesz skorzystać z jednej z trzech dostępnych opcji finansowania paneli fotowoltaicznych:

E

Kredyt na fotowoltaikę,

E

leasing na fotowoltaikę,

E

dotacja na fotowoltaikę.

 

Oczywiście jeśli posiadasz wystarczające środki finansowe, możesz zapłacić samodzielnie za całą instalację fotowoltaiczną. Wtedy już od momentu jej uruchomienia zostajesz zwolniony z wszelkich opłat za prąd oraz z ewentualnych rat leasingowych.

Kredyt na fotowoltaikę

Zakup i montaż fotowoltaiki przy wykorzystaniu opcji kredytowania to wygodny sposób, który nie nadwyręży Twojego budżetu finansowego. Dzięki opcji kredytu na fotowoltaikę możesz pokryć nawet 100% kosztów zakupu instalacji fotowoltaicznej. Jednorazowy wydatek dużej gotówki nie jest wówczas konieczny. Co więcej, po rozpoczęciu użytkowania paneli fotowoltaicznych zredukowane koszty rachunków za prąd przeznaczysz na spłatę rat kredytowych.

 

 

Kredyty na fotowoltaikę – firma Stahler pomaga dopiąć wszelkie formalności w tym zakresie

Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkim naszym usługobiorcom łatwo będzie samodzielnie uzyskać kredyt na fotowoltaikę. Dodatkowo dla klientów indywidualnych banki często oferują dużo większe oprocentowanie. Stahler współpracując z bankiem BNP Paribas, proponuje klientom kredyty finansowe na preferencyjnych warunkach i bardzo niskim koszcie całkowitym RRSO 3,6%. Niskoprocentowa oferta kredytu na  fotowoltaikę skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Dzięki dogłębnej znajomości branży od środka w stanie zaoferować  optymalne warunki dopasowane do Twoich potrzeb i pomóc w podjęciu właściwej decyzji.  

 

 

Elastyczny kontakt

Aby poznać ofertę i możliwości finansowania fotowoltaiki za pomocą kredytu skontaktuj się z naszym doradcą, który odpowie na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości. Podczas spotkania i na podstawie wykazanych przez Ciebie średnich wydatków za energię opiekun dedykowany dobierze optymalną moc Twoich przyszłych paneli fotowoltaicznych oraz najlepsze miejsce dla ich montażu. Doradca określi wysokość potrzebnych środków oraz wartość potrzebnego kredytu. Co więcej, pomoże wypełnić Ci wniosek o kredyt i przedstawi szczegóły finansowania fotowoltaiki.

Leasing na fotowoltaikę

Oferta leasingu przeznaczona jest dla przedsiębiorców, którzy pragną zainwestować w instalację fotowoltaiczną bez udziału własnych środków pieniężnych. Podpisując z nami umowę na realizację instalacji fotowoltaicznej, otrzymujesz możliwość sfinansowania jej na korzystnych warunkach. Dzięki leasingowaniu paneli fotowoltaicznych raty spłacasz z bieżącej produkcji energii i uzyskujesz wymierne korzyści finansowe już od początku uruchomienia instalacji.

Korzyści z leasingu instalacji fotowoltaicznej:

 

E

preferencyjne warunki finansowania,

E

minimum formalności,

E

oferta dla wszystkich form podmiotowych,

E

brak potrzeby inwestycji środków własnych,

E

raty leasingowe zmniejszają podstawę opodatkowania,

E

miesięczne oszczędności powstałe, dzięki produkcji własnej energii pokrywają Twoją ratę leasingową,

E

leasing pozwala na rozłożenie podatku VAT na raty.

Leasing na fotowoltaikę to rozwiązanie, które pozwoli Twojej firmie na intratną inwestycję. Wysokość raty leasingowej będzie podobna do wysokości dotychczasowych rachunków za prąd, dlatego jako przedsiębiorca nawet nie odczujesz różnicy w wielkości ponoszonych wydatków. Zoptymalizowana inwestycja przez kilka lat będzie spłacać się sama, co oznacza, że przez najbliższe 20-25 lat będziesz miał prąd w firmie lub gospodarstwie domowym praktycznie za darmo.

 

Dotacja rządowa „Mój Prąd”

Kolejną formą finansowania fotowoltaiki jest program „Mój Prąd”. Ideą tego programu jest otrzymanie dofinansowania na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych od rządu. Program zakłada bezzwrotną dotację w wysokości 5000 zł dla każdego beneficjenta. Z dotacji może skorzystać każdy, kto zamontował instalację fotowoltaiczną w czasie pomiędzy naborami do poprzedniej i obecnej edycji programu. Finansowanie pochodzi ze środków Unijnych.

 

 

Główne założenia programu „Mój Prąd”:

E

Dotacja przeznaczona jest na fotowoltaikę dla osób fizycznych, które wytwarzają energię na własne potrzeby.

E

Wartość każdej dotacji wynosić będzie 5000 zł.

E

Ilość składanych wniosków jest ograniczona. Wartość wszystkich dotacji programu „Mój Prąd” nie powinna bowiem przekraczać wartości 1 mld złotych.

E

Do wniosków należy dołączyć komplet dokumentów takich jak wszelkie dowody spłaty i dokumenty potwierdzające instalację licznika dwukierunkowego.

 

 

Dofinansowanie z projektu „Mój  Prąd”

Programu „Mój Prąd” uruchomiony ma zostać 1 lipca 2021 r. Przeznaczony jest dla osób, które do tej pory nie korzystały z żadnej dotacji na instalację paneli fotowoltaicznych. Dotacją z programu „Mój Prąd” możesz uzyskać na instalacje o mocy od 2 KWP do 10 KWP. Dotacja ta jest zwolniona ponadto z podatku dochodowego od osób fizycznych. Środków tych zatem nie możesz wykazać w zeznaniu rocznym PIT. 

 

Pieniądze, które otrzymasz z programu, można przeznaczyć na pokrycie wszystkich kosztów, związanych z zakupem instalacji fotowoltaicznej, na które składają się następujące elementy:

E

panele fotowoltaiczne,

E

inwerter,

E

systemy mocujące,

E

okablowania,

E

montaż niezbędnych zabezpieczeń.

Ulga podatkowa na fotowoltaikę  

Ulga termomodernizacyjna jest jedną z najważniejszych form wsparcia tych, którzy inwestują we własną energię pochodzącą od słońca. Daje ona możliwość odliczenia od podstawy obliczenia podatku wydatków, które poniosłeś w danym roku kalendarzowym na instalację i zakup paneli fotowoltaicznych. Ulga przysługuje Ci jeśli Twoje dochody opodatkowane są według skali podatkowej 17 i 32 % – zgodnie z ustawą o PIT. W przypadku zryczałtowanych opłat podatkowych od przychodów ewidencjonowanych wartość ta wynosi 19%. Łączna kwota rozliczenia nie może przekroczyć natomiast 53 tysięcy złotych. Jeśli podczas rozliczenia kwota ta jest wyższa niż Twój roczny dochód, nadwyżkę możesz rozliczyć w kolejnych latach. Ulgę termomodernizacyjną tą wykazujesz w załączniku PIT oraz w deklaracji podatkowej. O szczegółach w tym zakresie chętnie porozmawia z Tobą nasz doradca.

Zamów konsultacje ze specjalistą

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji przez stahler.pl za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu Regulaminu serwisu i Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204)